Nalewka z jagód

NALEWKA Z JAGÓD

Najlepsza nalewka jagodowa będzie, to ta zrobiona w lipcu. Owoce są wtedy dojrzałe, świeże i aromatyczne. Jagody są bogatym źródłem witamin i minerałów. Poprawiają wzrok, obniżają poziom złego cholesterolu, regulują poziom cukru we krwi oraz pomagają przy zatruciach i biegunce. Do przygotowania naszej nalewki, najlepiej użyć jagód zebranych samemu w lesie.
Owoce powinny być zdrowe i mocno dojrzałe.

Składniki:
0,5 kg jagód
0,5 l spirytusu 70 %
0,3 kg cukru

Wykonanie:

Jagody, które użyjemy do wyrobu naszej nalewki, należy obrać z liści, opłukać pod zimną wodą i osuszyć. Następnie wsypujemy je do dużego słoika i zalewamy spirytusem. Szczelnie zamknięte odstawiamy w ciepłe miejsce.

Maceracja powinna trwać 4 tygodnie. Po tym czasie do osobnego, szklanego naczynia zlewamy delikatnie klarowny nalew. Jagody przecedzić i dokładnie wycisnąć a otrzymany płyn przelać przez filtr do kawy i połączyć z nalewem.

Kolejną czynnością będzie wykonanie syropu cukrowego. 0,3 kg cukru rozpuścić w 150 ml wody, zagotować(zebrać szumowiny) i wystudzić. Teraz wlewamy do gotowego syropu wcześniej przygotowany nalew jagodowy. Dokładnie mieszamy, jeszcze raz filtrujemy i rozlewamy do butelek.

Szczelnie zamknięte odstawiamy do piwnicy na 3 miesiące. Dopiero po tym czasie nalewka z jagód osiągnie pełnie smaku i aromatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *