Jak przyrządzić nalewkę gruszkową

Jak przyrządzić nalewkę gruszkową

By przyrządzić nalewkę z gruszek, dwa kilogramy owoców oczyszczamy z szypułek i ogonków, zostawiając pestki oraz skórkę owoca. Następnie kroimy je na mniejsze kawałki i układamy w słoju. Do gruszek dodajemy 10 goździków, połowę laski wanilii i 2 łyżeczki cynamonu. Następnie zalewamy 1,5 litra spirytusu i zakręcamy naczynie. Owoce ze spirytusem odstawiamy na około rok. Dobrze jest co jakiś czas poruszyć słojem, tak by wszystkie składniki były dobrze połączone ze sobą.
Po roku przygotowujemy syrop cukrowy z 200 mililitrów wody i 30 dag cukru. Z owoców zlewamy spirytus i dodajemy do niego syrop cukrowy, 50 mililitrów brandy, 100 mililitrów rumu i pół łyżeczki kwasku cytrynowego. Wszystko dokładnie mieszamy.
Tak przygotowaną nalewkę filtrujemy przez bibułki i rozlewamy do ciemnych butelek. Nalewka jest zdatna do spożycia po około sześciu miesiącach, lecz najlepszy smak osiąga po około 3 latach leżakowania.
Nalewka zawiera około 32% alkoholu. Ma złotą barwę, gruszkowy smak i bardzo delikatny, owocowy aromat. Alkohol najlepiej spożywać w temperaturze około 14-16 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *