Jak zrobić domowy likier czekoladowy

Jak zrobić domowy likier czekoladowy

Likier czekoladowy to nie tylko pyszny alkohol, ale również idealny dodatek do deserów czy ciast. Możemy go przyrządzić w domu.
Na początek gotujemy dwie szklanki mleka razem z jedną małą laską wanilii. Po zagotowaniu odstawiamy mleko pod przykryciem do ostygnięcia.
20 dag gorzkiej czekolady mieszamy razem z jedną szklanką ciepłej śmietanki. Czekolada powinna się w niej dobrze rozpuścić. 10 żółtek z jajek razem z dwoma szklankami cukru ucieramy na gęstą pianę. Cały czas ucierając jajka z cukrem dodajemy mleko (wcześniej należy wyciągnąć wanilię) i czekoladę. Później bardzo powoli dodajemy 2 szklanki spirytusu. Dalej ucieramy aż do momenty kiedy likier uzyska gładką i puszystą formę. Tak przygotowany likier przelewamy do karafki i korkujemy szczelnym korkiem. Odstawiamy na około 15 dni w ciemne i chłodnie miejsce.
Po tym czasie likier możemy podawać do poobiedniej kawy. Taki likier można również używać do przygotowania różnych ciast i deserów. Świetnie sprawdza się również jako pyszny składnik drinków bądź jako dodatek do kawy mrożonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *