Jak zrobić nalewkę orzechową

Jak zrobić nalewkę orzechową

Nalewki to bardzo aromatyczny rodzaj alkoholi. Nalewka orzechowa, jest jedną z popularniejszych nalewek, dodatkowo dobrze zrobiona ma również właściwości zdrowotne. Można oczywiście ją kupić w sklepie, ale o niebo lepiej smakuje taka którą zrobi się samodzielnie.
Do zrobienia nalewki potrzebujemy 50 dag zielonych orzechów włoskich. Powinny one być zerwane z drzewa na początku lipca. Takie orzechy kroimy w ćwiartki i umieszczamy w słoju. Dodajemy do nich łyżkę cynamonu, 15 goździków i 5 kropli esencji migdałowej. Wszystko to zalewamy spirytusem i odstawiamy na 3 tygodnie. Co kilka dni warto jest poruszyć słojem, by składniki lepiej się połączyły ze sobą.
Z połowy litra wody i 50 dag miodu przygotowujemy syrop lekko go podgrzewając. Do takiego syropu dodajemy przecedzoną nalewkę. Wszystko razem dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną nalewkę filtrujemy przez specjalną bibułkę filtracyjną, rozlewamy do butelek i odstawiamy najlepiej na rok by nalewka dobrze dojrzała.
Gotowa nalewka ma około 40 procent alkoholu. Ma ciemno brunatną barwę i aromat korzenno-orzechowy. Nalewkę podawać najlepiej w temperaturze około 10 stopni Celsjusza.

2 myśli w temacie “Jak zrobić nalewkę orzechową”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *