Jak zrobić nalewkę pigwową

Jak zrobić nalewkę pigwową

By wykonać nalewkę pigwową samodzielnie w domu, potrzebujemy przede wszystkim dwóch kilogramów owoców pigwy. Obieramy je, kroimy i usuwamy pestki. Następnie przekładamy do garnka, zalewamy wodą i gotujemy przez około 45 minut pod przykryciem. Z ugotowanych owoców wyciskamy sok przy pomocy sokowirówki.
Sok podgrzewamy i rozpuszczamy w nim 35 dag cukru. Następnie dodajemy do niego litr spirytusu i 10 mililitrów rumu. Całość przelewamy do słoja i odstawiamy w chłodne miejsce. Od czasu do czasu mieszamy słojem by składniki dobrze się mieszały.
Po trzech tygodniach dodajemy do słoja skórkę pomarańczy i wlewamy sok wyciśnięte z jednej pomarańczy. Odstawiamy nalewkę jeszcze na miesiąc, aby dojrzała. Po miesiącu filtrujemy nalewkę i rozlewamy do butelek.
Gotowa nalewka ma około 35% alkoholu oraz złoty kolor i łagodny smak. Idealnie nadaje się do degustacji przy deserze, jej smak bardzo dobrze zgrywa się z słodkimi deserami i ciastami. Najlepiej podawać ją schłodzoną do temperatury około 10 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *