Jak zrobić kminkówkę

Jak zrobić kminkówkę

Kminkówka to bardzo aromatyczny alkohol, dodatkowo ma właściwości rozgrzewające. Jest idealna na zimowe wieczory, najlepiej smakuje przyrządzona samodzielnie w domowym zaciszu.
Skórkę z jednej pomarańczy i jednej cytryny drobno ścieramy. Dodajemy do nich 15 dag kminku, 25 gram nasion kopru włoskiego, 15 gram nasion kolendry oraz 10 gram nasion anyżu i zalewamy pół litra wódki. Odstawiamy to na dwa miesiące, co kilka dni mieszając butelką, tak by nasiona dobrze oddały swój smak alkoholowi.
Po upływie dwóch miesięcy 50 mililitrów wody z dodatkiem 10 dag cukru zagotowujemy i dodajemy do nalewki. Ważne jest by cukier dobrze się rozpuścił. Nalewkę odstawiamy na kolejny miesiąc, co jakiś czas mieszając butelką.
Po miesiącu filtrujemy alkohol i rozlewamy do butelek. Gotowa nalewka zawiera około 40 procent alkoholu. Ma lekko korzenny smak i wyczuwalny kminkowy aromat. Najlepiej smakuje schłodzona do temperatury 0 stopni Celsjusza. Dodaje się też jej do różnych drinków. Samodzielnie, podaje się ją najczęściej jako aperitif przed posiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *