Jak zrobić kminkówkę

Jak zrobić kminkówkę

Kminkówka to bardzo aromatyczny alkohol, dodatkowo ma właściwości rozgrzewające. Jest idealna na zimowe wieczory, najlepiej smakuje przyrządzona samodzielnie w domowym zaciszu.
Skórkę z jednej pomarańczy i jednej cytryny drobno ścieramy. Dodajemy do nich 15 dag kminku, 25 gram nasion kopru włoskiego, 15 gram nasion kolendry oraz 10 gram nasion anyżu i zalewamy pół litra wódki. Odstawiamy to na dwa miesiące, co kilka dni mieszając butelką, tak by nasiona dobrze oddały swój smak alkoholowi.
Po upływie dwóch miesięcy 50 mililitrów wody z dodatkiem 10 dag cukru zagotowujemy i dodajemy do nalewki. Ważne jest by cukier dobrze się rozpuścił. Nalewkę odstawiamy na kolejny miesiąc, co jakiś czas mieszając butelką.
Po miesiącu filtrujemy alkohol i rozlewamy do butelek. Gotowa nalewka zawiera około 40 procent alkoholu. Ma lekko korzenny smak i wyczuwalny kminkowy aromat. Najlepiej smakuje schłodzona do temperatury 0 stopni Celsjusza. Dodaje się też jej do różnych drinków. Samodzielnie, podaje się ją najczęściej jako aperitif przed posiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *