Jak zrobić nalewkę wiśniową

Jak zrobić nalewkę wiśniową

Nalewka wiśniowa to jedna z popularniejszych nalewek, ze względu na swój dobry smak. Do jej wykonania potrzebujemy przede wszystkim dwa kilogramy wydrążonych wiśni. Najlepiej, jeśli wiśnie są bardzo dojrzałe i mają dużo soku.
Wiśnie miażdżymy razem z pięcioma goździkami, 20 kroplami esencji migdałowe, 20 kroplami esencji waniliowej i łyżeczką cynamonu. Następnie zalewamy je 50 dag podgrzanego miodu oraz litrem spirytusu. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i zakręcamy w dużym słoju. Odstawiamy słój na miesiąc i co jakiś czas nim poruszamy, tak by składniki dobrze się ze sobą połączyły.
Po miesiącu zlewamy nalewkę i odstawiamy na kolejne 6 miesięcy w zamkniętym naczyniu. Po tym czasie filtrujemy nalewkę przez specjalne bibułki filtracyjne i rozlewamy do butelek bądź karafek.
Gotowa nalewka ma 38% zawartości alkoholu. Charakteryzuje się wiśniową barwą oraz wiśniowo-migdałowym smakiem z lekko korzennym aromatem. Dzięki dosyć niskiej zawartości alkoholu jej smak jest przystępny do wielu smakoszy. Nalewkę najlepiej spożywać schłodzoną do temperatury około 10 stopni Celsjusza. Jest też doskonała jako dodatek do ciast i deserów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *