Nalewka z aronii

NALEWKA Z ARONII

Nalewka z aronii to jedna z najchętniej robionych przez nas nalewek. Ma wspaniały smak i delikatny, owocowy aromat. Owoce aronii oczyszczają organizm z toksyn i obniżają ciśnienie krwi. Aronie zbiera się pod koniec lata i jesienią. Ze względu na dużą zawartość witamin, minerałów i mikroelementów, nalewka z aronii powinna się znajdować w każdej domowej apteczce.

Przepis 1

Składniki:
1,5 kg owoców aronii
0,5 kg cukru
laska wanilii
kawałek imbiru
1,5 l spirytusu 60 %

Wykonanie:
Zaczynamy od przygotowania owoców. Aronie umyj, osusz i dokładnie usuń szypułki oraz ogonki. Następnie zostaw je w zamrażarce na 2 dni.

Umieść w dużym słoju, dodaj cukier, laskę wanilii, imbir a następnie zalej alkoholem. Odstaw w ciepłe miejsce na 4 tygodnie.

Przefiltruj przez poczwórną gazę(wyciśnij owoce), a później przez filtr do kawy. Gotową nalewkę z aronii przelej do butelek i zostaw w chłodnym miejscu na 6 miesięcy.

Przepis 2

NALEWKA ARONIOWA

Składniki:
1,5kg owoców aronii
0,5kg cukru
1l spirytusu 60%

Wykonanie:

Tak jak w pierwszym przepisie owoce umyć i obrać, a następnie zostawić w zamrażarce na 48 godzin. Aronie wsypujemy do dużego słoika i wlewamy alkohol. Pozostawiamy w ciemnym, ciepłym miejscu na 4 tygodnie.

Po tym czasie zlewamy nalew do osobnego naczynia, a owoce zasypujemy cukrem. Czekamy ok 2 tygodnie, aż cukier się nie rozpuści(raz dziennie potrząsnąć naczyniem).

Syrop przecedzamy przez gazę i łączymy z alkoholem. Całość jeszcze przepuszczamy przez filtr do kawy i rozlewamy do butelek.

Nalewka aroniowa musi odstać w ciemnym chłodnym miejscu na 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *