Nalewka farmaceutów

NALEWKA FARMACEUTÓW

Nalewka z mleka ? Jak najbardziej !!! Mało kto wie, że można przygotować niepowtarzalne nalewki, których jednym ze składników jest mleko. Nalewka farmaceutów to świetny przykład na to jak ten składnik potrafi wpłynąć na smak naszego trunku. Gotowa nalewka ma lekko żółtawy kolor i bardzo delikatny smak. Niestety wymaga dużo czasu, pracy i cierpliwości. Jednak warto spróbować choć raz przygotować nalewkę z mleka i cytryn. W czasie przygotowywania nalewka mleczna swoim wyglądem raczej odstrasza, jednak efekt końcowy jest oszałamiający. Każdy smakosz od razu polubi ten pyszny i aromatyczny alkohol. Nalewka farmaceutów to niezwykły i oryginalny trunek, który śmiało może zająć honorowe miejsce w naszym barku.

Składniki:

1l spirytusu 95%
1l mleka
1kg cytryn
0,5 kg cukru
1 laska wanilii

Wykonanie:

Cytryny należy dokładnie umyć gorącą wodą. Teraz trzeba je obrać ze skórki, oddzielając białe albedo. Kroimy je w plastry i usuwamy pestki, a następnie wrzucamy do słoja przesypując cukrem.

Dodajemy wanilie. Wlewamy mleko i spirytus, szczelnie zakręcamy i odstawiamy na 5 tygodni w chłodne, ciemne miejsce. Pamiętamy, aby codziennie potrząsnąć słojem.

Mleko pod wpływem spirytusu zacznie się ścinać i będą się tworzyć gródki. W ostatnim tygodniu nie potrząsamy już naczyniem pozwalając, żeby nalew oddzielił się od ściętej masy. Biały serek odrzucamy a płyn dokładnie filtrujemy. Najpierw przez gęstą gazę, a później dokładniej przez papierowe filtry do kawy. Ta czynność wymaga dużo czasu i cierpliwości.

Nalewka z mleka powinna leżakować ok. pół roku co pozwoli jej nabrać odpowiednich walorów. Gotowa nalewka farmaceutów ma krystaliczny kolor i wyśmienity słodko-kwaśny smak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *