Nalewka z agrestu

NALEWKA Z AGRESTU

Nalewka agrestowa ma oryginalny i wyjątkowy smak. Odpowiednio dodane składniki takie jak imbir i wanilia, nadadzą jej również bogaty aromat. Agrest to popularna roślina w przydomowych ogródkach, więc zdobycie świeżych owoców nie powinno być problemem. Nalewka z agrestu zrobiona w lipcu, będzie nas rozgrzewać w zimowe wieczory i przypominać nam smak lata.

Składniki:
1 kg dojrzałego agrestu
0,4 kg cukru
1 litr spirytusu 70 %
laska wanilii
mały kawałek imbiru
garść rodzynek

Wykonanie:

Ładny, zdrowy i dojrzały agrest najpierw dokładnie myjemy, a następnie usuwamy ogonki i szypułki. Umieszczamy w dużym słoju, lekko rozgniatając. Dodajemy imbir, wanilię oraz rodzynki. Całość zalewamy alkoholem i odstawiamy na 4 tygodnie w ciemne i ciepłe miejsce.

Po miesiącu zlewamy nalew do drugiego słoika, a agrest zasypujemy cukrem. Czekamy ok. 10 dni, pamiętając by kilka razy dziennie potrząsnąć słojem. Teraz przelewamy przez złożoną gazę, dobrze wyciskając owoce.

Do syropu powoli wlewamy wcześniej zrobiony nalew, cały czas mieszając. Gotowa nalewka z agrestu powinna być jeszcze przelana przez filtr do kawy, najlepiej prosto do butelek.

Ostatni etap to schować naszą agrestówkę do piwniczki i zapomnieć o niej na minimum 3 miesiące. Dopiero po tym czasie osiągnie miała pełnię smaku i aromatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *