Nalewka kawowa

NALEWKA KAWOWA

Nalewka kawowa to prawdziwy przysmak dla wszystkich osób lubiących „małą czarną”. Jest super dodatkiem do ciast i deserów. Duży wpływ na jakość naszej nalewki, będzie mieć, wybór odpowiedniego rodzaju kawy(najlepiej wybrać swoją ulubioną). Przygotowanie jest bardzo szybkie i bardzo łatwe. Poniżej prezentuje 3 różne przepisy na pyszną nalewkę z kawy.

PRZEPIS 1

NALEWKA Z ZIAREN KAWY

Składniki:
1/2 szklanki ziaren kawy
2 łyżeczki świeżo zmielonej kawy
1 litr spirytusu 70 %
1/2 laski wanilii
1 szklanka wody
1 szklanka cukru

Wykonanie:
Ziarna kawy oraz wanilię wrzucamy do słoika i zalewamy spirytusem. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 14 dni. Po 2 tygodniach zmieloną kawę parzymy w 250 ml wody, a następnie przelewamy przez filtr do osobnego naczynia. W tym samym czasie, należy zagotować wodę z cukrem. Teraz mieszamy syrop z kawą i zostawiamy, aż wystygnie. Do powstałego płynu wlewamy nalew ze spirytusu(wcześniej przelany przez gazę) i dokładnie mieszamy. Rozlewamy do karafek i chowamy w piwniczce na 4 tygodnie. Nalewka kawowa jest gotowa by ją skosztować.

PRZEPIS 2

NALEWKA KAWOWA Z MLEKIEM

Składniki:
2 puszki mleka skondensowanego niesłodzonego
2 szklanki cukru
5 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
200 ml spirytusu

Wykonanie:
Mleko wlewamy do garnka, dodajemy cukier i gotujemy na wolnym ogniu. Kawę rozpuszczamy w małej ilości gorącej wody. Gdy mleko się zagotuje wlewamy kawę i zostawiamy jeszcze kilka minut na małym ogniu, co chwile mieszając. Odstawiamy do wystudzenia. Gdy ostygnie dodajemy spirytus, mieszamy i zlewamy do butelki. Nalewka kawowa z mlekiem powinna postać 24 godziny w chłodnym miejscu, dzięki czemu będzie mogła „przegryźć się”.

PRZEPIS 3

NALEWKA KAWOWA Z WANILIĄ I CYNAMONEM

Składniki:
1/2 szklanki ziaren kawy o aromacie czekolady
1 laska wanilii
1 kora cynamonu
0,7 spirytusu 70 %
1 szklanka wody
1/2 szklanki miodu

Wykonanie:
Ziarna kawy lekko rozgniatamy i wsypujemy do dużej szklanej butelki. Dodajemy wanilię i cynamon, a całość zalewamy spirytusem. Odkładamy do odstania na 3 tygodnie. Po tym okresie przelewamy płyn przez gazę(ziarna wyrzucamy). W ciepłej, ale nie gorącej wodzie rozpuszczamy miód. Gdy wystygnie wlewamy do niego nalew spirytusowy i chwilę mieszamy. Teraz nalewkę rozlewamy do butelek i zostawiamy w chłodnym miejscu. Nalewka kawowa z wanilią i cynamonem powinna leżeć w piwniczce przez miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *